Starostlivosť o pleť za pár drobných…

Starostlivosť o pleť za pár drobných…

- in Cosmetics
1276
0

Ako tradične som sa dlhšiu dobu neozvala, takže nič nové pod slnkom. Vonku je síce krásne a dalo by sa pobehovať kade tade, ale na mňa čosi vyliezlo, čo ako vždy rýchlo zlezie, a kým sa dostanem k doktorovi, mi zasa nič nebude. 😀 Tak som sa konečne opäť raz dokopala k napísaniu článku. Dnes si budete môcť v článku prečítať v podstate o piatich produktoch v troch sekciách.

Hneď na začiatok začnem s čistiacimi a odličovacími obrúskami. Konkrétne je to sada od Xpel Marketing – XPEL OSIRIS, v ktorej nájdete tri druhy odličovacích, resp. čistiacich obrúskov:

Modrý balíček Deep cleansing obsahuje 25ks obrúskov a je určený na hĺbkové čistenie a taktiež na odstránenie make-upu.

Biely balíček s kameňmi na obale 3 in 1 obsahuje taktiež 25ks čistiacich obrúskov a je určený na všetky typy pleti, taktiež ním úspešne odstránite make-up.

Posledný balíček s vodou na obale Exfoliating obsahuje len 20ks. Tieto obrúsky sú určení na čistenie pleti.

Najčastejšie som používala Deep cleansing na odličovanie make-upu. Ak používate na denné ličenie make-up, púder, nejakú tú lícenku a riasenku, v pohode si vystačíte na odlíčenie s jedným obrúskom. Tieto obrúsky mi prídu trochu suchšie ako tie v ostatných baleniach, čo nemusí byť príliš príjemné pri odličovaní, ale obrúsky svoj účel splnia.

V druhom kroku som použila väčšinou Exfoliating, ktorý mi prišiel zo všetkých čistiacich obrúskov asi najjemnejší a najviac vlhký. Tento obrúsok má inú štruktúru ako Deep Cleansing a 3in1.

Občas som na vyčistenie pleti použila 3in1, ten je podobný Deep cleansing, avšak nie je taký suchý.

Čistiace obrúsky sú celkom zaujímavá vecička, hlavne ak cestujete alebo idete na dovolenku, či festival, pretože nemusíte so sebou vliecť odličovacie tampóny, odličovaciu vodu, či pleťovú vodu. Príde mi to šikovné riešenie, nemusíte sa hlavne báť, že sa náhodou balenie otvorí a zapatlá celú tašku. Taktiež má rýchle využitie počas dňa, ak si chcete na rýchlo očistiť tvár. Na druhej strane oproti klasickým odličovačom (vodám, mliekam) je to taký suchší variant a nemusí každému vyhovovať, hlavne odličovanie očí nemusí byť veľmi príjemné. Najväčším plusom týchto čistiacich obrúskov je ich cena, ktorá je niečo vyše 2€. Takže netreba očakávať od nich zázraky, ale svoj účel plnia super, navyše príjemne voňajú.

Výrobok číslo dva v dnešnom článku vám asi nemusím veľmi prestavovať, pretože tento hit z Ázie k nám dorazil už pred nejakým časom. Samozrejme nebudem písať o ničom inom ako o zlupovacej pleťovej maske na redukciu čiernych bodiek PILATEN Black Head. Hneď prvá rada bude, že ňou netreba šetriť, treba aplikovať na tvár súvislú vrstvu, inak ju dole nedáte. Rada číslo dva, pleť pred použitím musí byť vyčistená a suchá.

Aká je vlastne realita pri používaní tejto masky? Ak s ňou máte dobré skúsenosti, tak to gratulujem. 😀 Ja som to šťastie nemala, pretože mi skôr vydepilovala tvár ako vytiahla póry. Dodržala som všetky potrebné kroky, vyčistila tvár, nechala uschnúť  a naniesla na pleť a nechala cca 15-20 minúť schnúť. Maska krásne uschla, po odlupnutí vytiahla len veľmi mizerné množstvo čiernych bodiek, za to depilácia to bola na nezaplatenie. Pri treťom pokuse (vždy s odstupom) mi už nemala ani čo trhať. 😀 Čo som zaregistrovala pri schnutí bolo, že v oblasti každého jedného póru sa mi maska roztiahla… Kto vie prečo? Ja som na to veru neprišla.

Moje odporúčanie je, že ak stále túžite po vyskúšaní tejto masky, radšej skúste najskôr vzorku. 🙂

No a posledná vecička na zozname je taktiež od spoločnosti Xpel Marketing, konkrétne pleťové sérum XPEL Argan Oil. Toto sérum je určené na hĺbkovú regeneráciu a hydratáciu pleti.

Trošku som sa pobavila na konzistencií séra (možno trochu nemiestne), je také trochu hustejšie a mliečno biele, a popravde mi to silno niečo pripomínalo, 😀 tak sam sa cez to musela preniesť. 😀 Keďže je sérum určené na nočnú regeneráciu, používam ho na noc miesto klasického krému. Pleť nie je mastná po aplikácií a zostane matná, nie vysušená. Celkovo moja pleť nie je žiadna výhra (suchá, veľakrát mám vyrážky), ale mám dojem, že sérum funguje. Moja pleť je pružnejšia a aj make-up na pleti vyzerá lepšie.

Jedno maličké mínusko je, že sérum sa viac chytá na povrch aplikátora ako do vnútra, kam sa má nasať. Argánové sérum má naozaj krásnu parfumáciu a 50ml balenie nestojí ani 4€, čo je celkom dobrá investícia, ak nechcete minúť veľké peniaze. Takže v tomto prípade palec hore.

Comments

Komentáre

About the author

Leave a Reply

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *