Šatník za vás hovorí, kto ste…

Šatník za vás hovorí, kto ste…

- in Fashion
1915
0
Nie som žiadny módny guru, ani nič podobné, ale módu mám rada. Kedysi som chcela študovať módne návrhárstvo, ale akosi, keď prišlo na lámanie chleba, tak som si povedala, že na to nemám. Jediné, čo mi po tomto mojom nesplnenom sne zostalo, je pár kresieb niekde založených v zásuvke stola. 
Moja skriňa neoplýva najnovšími hitmi posledných sezón, ale to nič nemení na tom, že „obuzerujem“ takmer všetko, čo sa okolo mňa prejde. Mám rada určitý štýl oblečenia, ku ktorému v podstate podvedome inklinujem a pravidelne sa stáva,  že to čo je momentálne moderné a in, to u mňa jednoducho nefunguje. 
Keď začali byť moderné kovbojské čižmy, považovala som to za jednu veľkú katastrofu. Teraz by som tú dobu vrátila, lebo nemôžem nájsť žiadne normálne čižmy na jeseň, či zimu. Postrachom pre mňa bolo obdobie, keď prestali byť moderné špicaté topánky a všade boli len s oblou špičkou. Zvykla som si, ale dobrovoľne na silu, ešteže sa to znova vracia. 🙂
V mojej skrini by ste márne hľadali nejaké tigrie, leopardie, či zebrie vzory. To sú jedny z vecí, ktoré asi mať v skrini nikdy nebudem, ani čo sa týka spodného prádla, i keď je fakt, že sem tam mi očko poškuľuje po niečom takom. Doteraz som nepochopila nosenie tričiek s potlačou zvieraťa. Nehovorím, že všetky sú škaredé a gíčové, sem tam sa nájde kúsok, ktorý vyzerá dobre, ale nevyzeralo by to dobre v mojej skrini. Maximálne by ste našli pár tričiek s potlačou tváre ženy, alebo nejakým obrázkom. Osobne uprednostňujem jednoduché veci, poväčšine jednofarebné. Jednoduchosť môže byť nuda, ale na druhej strane je v nej sila a možnosť kombinovať „jedno cez druhé,“ samozrejme, ani to netreba preháňať.
Kvôli tomuto článku som zavítala na stránky H&M, kde ste možno objavili DressingRoom. Je to skvelá aplikácia tejto stránky, pretože je tu možnosť na pripravených modeloch obliecť modelky podľa toho, čo sa vám páči. Dnes som však zostala sklamaná, pretože som s problémami hľadala niečo, čo by sa trošku podobalo tomu môjmu šatníku, či farbám, ktoré mám rada. Bola to po pravde bieda oproti tomu, čo tam mali napr. minulú jarnú sezónu. No nakoniec som niečo našla.
Mám rada pohodlné oblečenie a takto aj vyzerá medzi mojimi poličkami a vešiakmi. Klasickou, a teda hlavne bežnou záležitosťou sú u mňa rifle, tenisky a jednoduché topy, ktoré rada doplním buď mikinou, ale v poslednej dobe hlavne svetríkmi, ktoré mám rôzne strihy v rozličných farbách. Na jar som sa zamilovala do takej divnej žltej farby, ja jej hovorím ťavia (neboli velbloudí :))
Jedna z vecí, čo nemôžu chýbať v mojej skrini sú tričká a svetre, ktoré sú širšie a dajú sa nosiť na moje obľúbené tielkové tričká. Najlepšie je, ak ich môžem farebne kombinovať. 
V januári som si kúpila „velbloudí“ svetrík v Orsay, pod ktorý rada nosím modré tielko a je to jedna z mojich obľúbených kombinácii. Prípadne pod široké prúžkové sivoružové tričko nosím tielka výraznej farby. 
Taktiež by ste u mňa našli dierkované tričko tmavoružovej farby, pod ktorým perfektne vynikajú tričká žltej, či tyrkysovej farby.
Čo sa týka vysokých topánok, tak mala by som na ne úchylku, keby…. Mám jednu takú kripľavejšiu nožičku a nevydržím vo vysokých topánkach dlhšie ako 2-3 hodiny, čo je mnohokrát na škodu, pretože hneď by outfity vyzerali inak. Napriek tomu môj botník teraz oplýva jedným úžasným tyrkysovým kúskom so 14 cm podpätkom na platforme od Baťu, ktoré som si kúpila k romantickým čipkovým šatám žltej farby z New Yorkeru.
Keďže moja postava nie je ideálna, a mám čo zakrývať, tak mám rada voľnejšie tričká, ako je čierne na obrázku, šupnem na to svetrík (najnovší je bledunkozelený), k tomu menšia či väčšia kabelka a môže sa vyraziť do mesta.
Niekedy sa dostanem do obdobia, kedy sa mi nechce nijak extra obliekať a aj na ulicu vyrazím tzv. teplákovom outfite: legíny, dlhé tričko (pokojne môže byť aj s nápisom, tie mi vôbec nevadia, pokiaľ nie sú nejaké gíčové alebo totálne divné), na jeseň sa hodí aj nejaká bundíčka, veľká „bágel“ taška, hodinky, vlasy ledabolo uviazané v cope, či drdole a idem. Nech si vraví, kto chce, čo chce, je v tom fajn. 🙂
Takto nejak vypadá moje bežné oblečenie do mesta, či do školy. Nič extra, možno aj splývajúce s davom, ale cítim sa v tom dobre, som to JA! 🙂

Comments

Komentáre

About the author

Leave a Reply

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *