Letné osvieženie s „Apple Cider-om“

Letné osvieženie s „Apple Cider-om“

- in Others
2319
0

Tiež ste podľahli ošiaľu „apple cider-u“? Ja ani nie, skôr som podľahla okoliu, ktoré neustále na sociálnych sieťach zdieľa fotky z letného relaxu s týmto jablkovým nápojom v ruke. Takýto podobný nápoj som už raz skúšala, presnejšie pred dvomi rokmi v Chorvátsku som ochutnala Somersby. Nepamätám si veľmi ako chutil, ale viem, že to nebolo zlé. Dlhšie som rozmýšľala, či podľahnem tomuto tredu, a či ochutnám. A ochutnala som. V Tescu mali akciu, tak som kúpila rovno tri druhy Strongbow (pri tom som so smiechom dodala, že budem testovať, ktorý bude najhorší…) – klasický Gold Apple, Honey a Red Berries. V tomto poradí som ich aj otestovala.

Strongbow.png

Tento jablkový alkoholický nápoj má približne rovnaké „grády“ ako pivo, ale chuťovo by ste pivo hľadali márne. Je to taká alkoholická „limča“ s objemom 400ml.

Gold AppleGold apple

Keď človek testuje, tak by si mal zvoliť poradie. Ja som na úvod zvolila klasický Strongbow, od ktorého sa odvíjajú všetky ostatné chute. Po pravde, práve tento apple cider mi chutil najmenej. Chuť je jablková akoby sme očakávali. Presnejšie mi to pripomínalo skysnutý jablkový mušt s bublinkami, a tak nejak podobne to aj voňalo. Jedno viem určite, že tento by som si už nedala.

Honey

HoneyTáto verzia je o čosi sladšia, prekrýva chuť skysnutého jablkového muštu. Chuťovo je určite lepší tento cider ako Gold verzia a ani vôňa nie je taká zlá. Esencia medu, ak to tak môžem nazvať celkom prekrýva pôvodnú chuť. Kým som ho dopila, bol na môj jazyk a zuby prisladký. Ani tento ma teda príliš neoslovil, tak som bol zvedavá, čo ma čaká pri poslednom.

Red Berries

redberriesPo prvom glgu som usúdila, že je asi najlepší z týchto troch. Ovocná (jahodová) chuť bola celkom výrazná, tá jablková ostala v úzadí, čo som celkom zasa ocenila, keďže Gold ma vôbec neoslovil. Zasa však už pri dopíjaní bol prisladký a ústa sa mi celé po ňom lepili, čo nepovažujem zrovna za najlepšie letné osvieženie.

Takže koniec koncov, asi ostanem pri mojom zázvorom Birelli, i keď nechutí práve zázvorovo.

Comments

Komentáre

About the author

Leave a Reply

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *