Hipp šampón pre citlivú pokožku

Hipp šampón pre citlivú pokožku

- in Cosmetics
2322
0

V roku 2011 som začala používať výrobky značky Yves Rocher, hlavne teda tie, čo sa týkali vlasovej starostlivosti. Vtedy som sa zamilovala do šampónu s kapucínkou proti svrbeniu a proti lupinám. Minulý rok zmenili obal a kapucínku nahradil výťažok z granátového jablka, ale ostala som mu verná. Asi pred mesiacom som sa rozhodla zmeniť šampón, aby si moje vlasy naň príliš nezvykli a chcela som vyskúšať niečo iné, resp. čo som dlho neskúšala. Obvykle kombinujem dva šampóny, a tentokrát padol výber na šampón Head&Shoulders. V minulosti som ho používala, tak si vravím, že bude OK. Opak bol však pravdou. Vybrala som si nejaký na suché vlasy, ak sa dobre pamätám. Vyskúšala som ho zopár razy a nejak ma príliš neoslovil. Vlasy som mala tvrdé, ťažké a možno suchšie ako pred tým. Mala som pocit, že je príliš agresívny na moje vlasy a pokožku. Ale tak používala som ho ešte, že možno si vlasy musia trochu zvyknúť. Na to mi priateľ povedal, že mám vo vlasoch nejaké červené miesta, kt. sú suché a šúpu sa. Hovorím si, je možno teplo, to prejde, použijem svoj obľúbený šampón od Yves Rocher a bude to v pohode. Keďže mesiac prešiel, a nejak to stále nechce zmiznúť, minulý týždeň som sa rozhodla, že vyskúšam detský šampón. Trošku som pozerala na nete a nakoniec môj výber padol na šampón Hipp pre citlivú pokožku.

1-hipp sampon

Niekto vraví, že sú dobré, iní zasa nie, lebo sa mu nepáčia vlastnosti šampónu. Osobne si myslím, že treba brať do úvahy fakt, že tieto šampóny sú vyrábané pre detičky s jemnou a citlivou pokožkou a jemnými vláskami, preto sa nemôže nikto čudovať tomu, že až tak dobre nepení alebo že ho je potreba o mnoho viac ako klasického šampónu.

Šampón má klasickú „bábätkovskú“ vôňu, ktorá nemôže vadiť hádam nikomu. 🙂 Je bez éterických olejov, farbív, bez konzervačných látok (nejaké ale musí mať, aby sa nám nepokazil), mydla, parabénov a je PH neutrálne. V globále je vymyslený tak, aby minimalizoval vznik kožných alergií. Na zadnej strane je dokonca odporúčanie pre dospelých, ktorí majú problém s citlivou pokožkou alebo jemnými vlasmi.

Momentálne som použila šampón druhýkrát. Je fakt, že si ho musím dať viac, aby mi penil, na druhej strane mám pocit, že moje začervenané miesta miznú lepšie ako pred tým. Vlasy mám trochu pevnejšie, predsa len je určený na jemné detské vlásky. Vôbec nemám pocit, že by sa mi viac mastili, skôr naopak, a ani s objemov vlasov to nie je zlé, ako by som používala hocijaký iný šampón pre dospelých. Za bonus považujem „bábätkovskú“ vôňu, ktorá je veľmi príjemná.

Comments

Komentáre

About the author

Leave a Reply

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *