Hakuro štetce H51 a H24

Hakuro štetce H51 a H24

- in Cosmetics, Make Up
1984
0

Vonku je síce pod mrakom, ale teplomer kade tade hlása okolo 35°C a ja som sa rozhodla testovať štetec na make-up a lícenku. Normálne by na tom nič nebolo, ale mám pocit, že v tom teple sa na človeku ledva drží opaľovací krém, nieto ešte make-up. 😀 Ale budiš, chcela som štetce, mám ich mať.

Už dávnejšie som písala článok o mojom prvom štetci na make-up, ktorý som doteraz považovala za super, veď všetko robí ako má, výsledok je OK, nemala som proti nemu nič. Ale povedala som si, že musím vyskúšať niečo nové a na základe jednej recenzie som sa rozhodla, že vyskúšam štetce od firmy HAKURO. Konkrétne H51, ktorý je určený na make-up (klik pravým tlačítkom – otvoriť na novej karte) a H24 na nanášanie lícenky, či bronzeru. Oba majú syntetické štetiny.

Hakuro H51 (podobný je H50) je guľatý štetec s rovným zakončením štetín, je určený na nanášanie tekutého a minerálneho make-upu. Štetiny sú husté a relatívne jemné (neškriabu ani nič podobné, len tým že sú husté, štetec je pevný), čo umožňuje naozaj výborné zapracovanie make-upu do pleti. Ja som použila tekutý make-up, konkrétne od Catrice (recenziu nájdete aj na blogu), a musím povedať, že oproti klasickému štetcu na make-up sa to nedá porovnať. Aplikácia make-upu je rýchlejšia a hlavne výsledok je neporovnateľný. Žiadne stopy po štetinkách na pleti, make-up je krásne zjednotený. Štetec by sa mal použiť trochu vlhký, aby nevpil veľké množstvo make-upu, avšak ani na sucho s tým nie je problém, na koľko sú štetiny naozaj veľmi husté. Jediné mínusko (ale bez významné) je, že sa ťažšie používa v okolí očí a nosu, kde je sú zakryvenia na tvári. Existuje však ešte jeden H50S, ten je menší a dotiahnutie make-upu s ním by nemal byť problém. 

Ukážka použitia H51:

Druhý štetec, ktorý som testovala má číslo H24. Je to trochu plochý a skosený štetec, určený na nanášanie lícenky, bronzeru, či rozjasňovača. Na dotyk má veľmi jemný a príjemný vlas. Tento druh štetca som pred tým neskúšala a ani nemala, preto jeho použitie bola pre mňa novinka. Vždy som roky rokúce nanášala lícenku pomocou štetca na púder, ktorý bol dostatočne podľa mňa veľký a výborne sa ním rozmazávala do stratena. H24 je o dosť menší, čiže ním na jeden ťah nespravíte to, čo so štetcom na púder. Je to pre mňa nezvyk a nezvyčajná „prplačka“ pri nanášaní bronzeru a veciam tomu podobným. Na druhej strane vďaka malej ploche a tvaru štetca viete presne vymedziť priestor na tvári, kde má byť bronzer a zbytočne ho nenanesiete kam netreba, a teda plní svoju funkciu na výbornú. V podstate štetcu nemám čo vytknúť, je môj prvý tohto druhu, ale prijala by som, ak by bol hustejší, o čosi lepšie by sa lícenka rozmazávala do stratena.

Ukážka použitia H24:

HAKURO štetce sú novinka v mojej kozmetickej taške v rámci líčiaceho „náčinia“ a musím povedať, že si tam našli pevné a čestné miesto na každodenné použitie. Bez H51 si už neviem predstaviť denný make-up a H24 bude chcieť ešte trocha cviku, ale už teraz sme dobré kamošky, alebo skôr kamoši (ten štetec). 😀 

 

Comments

Komentáre

About the author

Leave a Reply

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *