Fresh&Fit od Essence

Fresh&Fit od Essence

- in Cosmetics
1293
0

Poznáte tie nákupy s frajerom, kedy idete kúpiť len to najnutnejšie? A vtedy Vám príde na um, že Vám došiel make-up? Tieto nákupy sú väčšinou o tom, že rýchlo človek berie, čo potrebuje a uteká k pokladni. Tak nejak to bolo aj u nás asi pred týždňom, keď ma uprostred Tesca napadlo, že moja tvár by potrebovala nejakú „omietku.“ Časový stres v obchode bolo to najmenej, keďže všetky stojany s kozmetikou boli úplne prázdne. A to do slova, nikde žiadny make-up, a keď tak odtieň bol o dva až tri odtiene tmavší. Nakoniec som siahla bez skúšania po najlacnejšom a najsvetlejšom, čo som našla a domov som si odniesla Fresh&Fit od Essence v odtieni 10 Fresh Ivory asi za 5,50€.

Prišla som domov a išla som si pozrieť nejaké recenzie na nete. No nikde nič a napadlo ma, že čo som to kúpila, keď nikde nič o tomto make-upe nie je. Toto je môj druhý make-up od Essence, tak som tajne dúfala, po prvej veľmi dobrej skúsenosti, že nebudem sklamaná. Ale čo, našla som video od známej českej bloggerky, ktorá testovala viacero nových produktov, dala si bázu pod make-up a po nanesení make-upu bola lesklá viac než bolo pekné a „zdravé.“ Celkové hodnotenie make-upu bolo nič moc, tak som si začala trieskať hlavu, čo zasa za „super“ make-up som si kúpila. Na druhej strane, čo očakávať od make-upu za 5,50?

Prišlo ráno a hor sa na testovanie a rovno do práce. Na moje počudovanie, to nebolo až také zlé. Dala som svoj lacný krém od Astrid za 1,50 😀 a šup make-up naň. Taktiež som sa trocha bála odtieňu, keďže vo videu vyzeral byť troška do žlta, ale… Odtieň mi sadol a pekne splýva s mojim svetlým (niekedy trochu mŕtvolným) odtieňom pleti. Takže prvý plusový bodík. Make-up je trochu hutnejší, takže sa môže horšie rozotierať, ale nič hrozné sa nedeje. Druhý plusový bod je, že som sa neleskla ako na videu, ktoré som videla, takže predpokladám, že tá báza, ktorú použila česká bloggerka asi ovplyvnila výsledok po nanesení make-upu. Použila som fixačný sprej od Avonu pod make-up, ale po ďalších skúšaniach som zistila, že vôbec nebolo potrebné dávať ho na základ. Radšej zafixujem finálny make-up.

BEZ MAKE-UPU 

Make-up nevytvorí umelý dojem, po celom dni vyzerá pleť prirodzene a pleť nevysušuje. Čo sa týka krytia nedokonalostí, tak to neviem veľmi dobre posúdiť, pretože momentálne mám na počudovanie pleť bez výrazných problémov. Menšie nedokonalosti make-up prekryje, s väčšími by bol asi problém. Ale keby, treba vyskúšať väčšiu vrstvu make-upu alebo korektory sa používajú bežne aj pri drahších a kvalitnejších make-upoch. Za mňa za tie peniaze to nie také zlé ako som videla, resp. očakávala. Make-up je fajn a určite ho miniem celý, a potom príde zase rad na nejaký iný na vyskúšanie. 🙂

S MAKE-UPOM

V rámci tohto nákupu som si uchmatla ešte lícenku, pretože mi stará dochádza (ako fakt stará, lebo bola zo zásob ešte keď som frčala ako Rimmel agentka a zostala som sklamaná, keď mi ju prestali vyrábať, lebo bola naj naj naj). Vybrala som si Mosaic blush odtieň 020 All you need is Pink (tiež Essence) a mám s ňou problém ako so všetkými ostatnými (okrem tej z Rimmelu, čo už nevyrábajú), čo som mala a že je veľmi pigmentovaná a musí sa s ňou narábať veľmi opatrne. Inak pohoda jahoda, odtieň pekný, aj keď asi by som potrebovala trošku iný.

MAKE-UP + PÚDER + FIXATÉR + LÍCENKA

Comments

Komentáre

About the author

Leave a Reply

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *