Farebné leto s rúžmi od MakeUp Revolution London

Farebné leto s rúžmi od MakeUp Revolution London

- in Cosmetics
1484
0

Leto máme v plnom prúde, slnko svieti, voda láka, ale snehuliaka určite stavať nebudem. 😉 Miesto toho radšej napíšem zopár riadkov na testované rúže. Nebude to ani o jednom, ani o dvoch, ale rovno recenzia na 7 odtieňov rúžov všetkých možných farieb, a to od nositeľných až po tie, čo by som si veru na ulicu nikdy nedala, lebo by som si pripadala skôr ako ufón. 😀 Ale určite ste zvedavé o aké rúže sa jedná, a keďže som nedávno testovala úžasnú paletku s očnými tieňmi, musela som od MakeUp Revolution London vyskúšať niečo iné. Výber padol teda na rúže z radu Amazing (kliknite na odkaz pravým tlačítkom – otvoriť  odkaz na novej karte), ktoré majú byť dlhotrvácne.

Pôvodne som chcela rúže nejak poskupinkovať na základe toho, či sú „normálne,“ perleťové, matné a porovnať ich medzi sebou. Nakoniec som zvolila dve skupiny, pretože niektoré mali onačenie „atomic shadow“ a oplývali rovnakými vlastnosťami, a tie druhé boli proste bez označenia. 🙂 Jednou rovnakou vlastnosťou všetkých rúžov je úžasná parfumácia akoby ovocného mixu. Tomu si musíte pričuchnúť, naozaj super vôňa.

Začnem teda tými bez označenia a začnem najsvetlejším odtieňom a pomaly sa prepracujem až k tým najtmavším.

Ako úplne prvý som testovala odtieň „Encore.“ Je to perleťový ružovkastý odtieň, vhodný na denné jemné líčenie. Keďže je perleťový, obsahuje trblietka, ktoré ja osobne veľmi nemusím. Ale je to veľmi príjemný odtieň. Čo sa týka výdrže tak to nie je ani priemer, ale v porovnaní s niektorými, ktoré budú spomínané nižšie, je to lepšie ako nič. 

Druhý odtieň „Luscious“ je taký akoby ružovo-oranžový. Je to taká letná veselá a pre niekoho crazy farba a je to jeden z troch odtieňov, ktoré som si obľúbila. A myslím si, že na leto je to farba ako stvorená. V popise má, že je to lesklý odtieň, ale mne to tak nepríde. Nie je ani lesklý ani matný, neobsahuje trblietka. Výdrž je o čosi lepšia ako pri Encore, treba ho však naniesť v niekoľkých vrstvách.

Odtieň „Dare“ je asi moja najväčšia srdcovka z testovaných rúžov. Krásny červený odtieň, taký svetlejší, šťavnatý. Je to matný odtieň, čo je úplne najviac pre mňa. Výdrž má asi najlepšiu zo všetkých, opäť som ho nanášala v niekoľkých vrstvách, a ak máte zafixované pery púdrom alebo dobrým matujúcim make-upom (prípadne niečím iným, čo používate), tak predĺžite jeho trvácnosť. V pohode zvládne nejaký ten snack, či pitie.

Na rad prichádza odtieň „Reckless,“ ktorý ukončuje moju TOP 3, ale patrí mu čestné druhé miesto. Reckless nie je ani lesklý ani matný a má krásnu višňovú a šťavnatú farbu. V skutočnosti je tmavší ako na fotkách a jednoducho som sa do tej farby zamilovala. Čo sa týka výdrže, aj tam by som dala tomuto odtieňu druhé miesto. Malým mínuskom pre mňa je, že zvýrazňoval suché, či popukané miesta.

Teraz prejdem k odtieňov s označením „atomic shadow.“ Od týchto odtieňov som čakala nejaký špeciálny výsledok, ale márne. Všetky tieto odtiene majú veľmi krémovú konzistenciu a výdrž na perách v podstate žiadna. Ale poďme po poriadku.

 „Atomic Ruby,“ na prvý pohľad sa zdá byť odtieňovo úplne rovnaký ako Dare, avšak má o niečo sýtejšiu, resp. tmavšiu farbu. Už nanášanie bolo problematické, nakoľko sa mi robili časti s väčšími a menšími vrstvami rúžu, veľmi ľahko sa zotrel. Ale v porovnaní so zvyšnými rúžmi z tejto kategórie vyšiel najlepšie, aj keď to nie je žiadna výhra.

Do tejto skupiny patrí aj ďalší odtieň „Atomic make me tonight.“ Krásna fialová, možno fialovo-hnedá farba. Tá farba má pre mňa potenciál, ale… To čo som písala pri Atomic Ruby, je v tomto prípade ešte horšie a tento odtieň nie je pre mňa použiteľný či na bežné nosenie alebo nejaké výnimočné príležitosti, lebo proste nevydrží. Problém je ho naniesť v súvislej vrstve.

Posledný kozmický, či ufónsky odtieň „Atomic Serpent“ je super odtieň možno tak na Halloween, odtieň som si vybrala zo srandy, lebo som chcela vedieť, ako také niečo vyzerá v reálne na perách. Okrem toho že obsahuje trblietky, čo naozaj nie je nič pre mňa, zelená je nenositeľná (možno pre niekoho, kto má na to odvahu áno) a k tomu jeho konzistencia ho nerobí vhodným ani na karnevalové líčenie. 

Ak mám zhodnotiť rúže ako celok v pomere cena a kvalita, tak tie bez označenia stoja za to vyskúšať. Pretože drahšie rúže niekedy nevydržia toľko na perách. Aj keď sa možno troška rozpíjajú, dá sa to korigovať ceruzkou na pery alebo dobrým podkladom. Prvé 4 odtiene môžem odporučiť, to však nemôžem povedať o posledných troch s označením „atomic shadow.“ Sú podľa mňa úplne zlé, možno vypichnúť Atomic ruby, ten je na tom o trošku lepšie, ale to už potom odporúčam rovno odtieň Dare, ktorý je naozaj super.

Ako môžete vidieť, nie je rúž ako rúž, aj keď sú z jednej série, resp. kozmetického radu.

 

Comments

Komentáre

About the author

Leave a Reply

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *