Eau De Parfum od Karla Lagerfelda

Eau De Parfum od Karla Lagerfelda

- in Cosmetics
1270
0

Nie som typ ženy, ktorá veľmi mení vône. A vlastne ktorá to robí? Raz za čas si nájdem jednu, resp. dve vône na striedanie a tie používam. Základ je, že ju musím najskôr ovoňať, takže nákupy vône cez internet u mňa nehrozia. Tentokrát som sa rozhodla pre zmenu a vybrala som si parfém bez toho, aby som vedela ako v skutočnosti vonia. Pri parfémoch je to risk, pretože vôňa sa Vám nemusí hodiť alebo páčiť a nie vždy je to práve najlacnejšia záležitosť. Raz sa mi stalo, že som dostala na Vianoce voňavku, ktorá sa mi príliš nepáčila, pretože bola veľmi výrazná a silná. Ale keď som ju už mala, tak som ju začala míňať a čo čert nechcel, zapáčila sa mi a zohnala som si už druhý flakón.

No ale poďme k veci. Môj výber padol na voňu Karl Lagerfeld for HER (kliknite pravým tlačidlom na odkaz – otvoriť odkaz na novej karte), samozrejme z dielne Karla Lagerfelda. 🙂 Hlava perfému je citrón a broskyňa, tie ktoré sa rozumejú parfémom vedia, že zložky hlavy sú cítiť len na začiatku aplikácie parfému, prípadne niekoľko minút po. Srdcom parfému (dĺžka okolo 3-4 hodín) je ruža, ker, magnólia. Základ tvorí ambra, pižmo a drevité tóny. Skladba parfému dodržiava štandarný postup typov vôni na uvoľnovanie, tj. na začiatku svieže citrusové vône, v strede sú to kvety a koniec (charakter) vône tvoria drevité zložky.

Nie som veľmi odborník na zložky parfémov, ale na začiatku je naozaj cítiť kombináciu citrónu a broskyne. Po chvíli sa začne na povrch prebíjať výrazná magnólia a niekde v pozadí je cítiť jemnú ružu. Po niekoľkých hodinách je vôňa veľmi jemná, čistá… A keďže nemám ani páru ako vonia ambra a pižmo, ťažko sa mi hovorí, či ich tam cítim alebo nie. 🙂

Čo sa týka výdrže, po celom dni nie je veľmi výrazná, ale vraj je trošku cítiť. Samej sa mi to zle posudzuje, keďže osobne vôňu prestanem cítiť, resp. vnímať asi po pol hodine. Vraj ak vôňu na sebe necítite, znamená to, že sa Vám hodí. Parfém je celkovo jemnejší a je určený na jarné letné obdobie. Niekto tvrdí, že je výrazný a vhodný aj pre zimné obdobie. Môj názor je, že je celoročne použiteľný, pretože nemá výrazné citrusové zložky, ktoré by ho robili vyslovene sviežim. Na druhej strane nie je ani korenistý, či ťažký. Pre mňa je to veľmi čistý a príjemný parfém, ktorý si môžete dať kedykoľvek, ale hlavne na každodenné nosenie. A čo je hlavné, naozaj sa mi páči, takže ho miniem celý do poslednej kvapky. 🙂 

Na záver niečo o flakóne. Nie je síce ničím extra výnimočný, má celkom jednoduché riešenie. Medzi vrchnáčikom a nádobkou je vložené niečo ako vybíjaný prsteň, ktorý celý flakón oživuje. Na vrchu vrchnáčika je profilová podobizeň Karla, ktorá sa nachádza na celej vnútornej strane krabičky, ktorá je čierna. Vonkajšok krabičky je jemne dezénový v bielej farbe s nápisom Karl Lagerfeld, čo len potvrdzuje pravidlo, že v jednoduchosti je sila, resp. krása. 

Comments

Komentáre

About the author

Leave a Reply

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *