Domáci sirup na kašeľ

Domáci sirup na kašeľ

- in Others
1975
0

Zima sa nám blíži, teplota pomaličky klesá a počasie sa kazí. Určite nie som jediná, ktorá býva z času na čas chorá (niekedy som aj dvakrát do roka), hlavne ak je takýto nečas ako dnes. A určite sa vám stalo, že sirup na kašeľ, čo ste kúpili v lekárni akosi nezaberá… To nahnevá, ak je človek už dva razy po sebe chorý a vyhadzuje peniaze za niečo, čo nefunguje.

Tak som sa rozhodla vyskúšať recept našich babičiek, aj keď si pamätám, že ako malému decku mi nebol sirup, či čaj z cibule práve po chuti. Od tej doby však prešla nejaká doba a nakoniec som zistila, že to nie je také zlé ako sa mi zdalo kedysi.

Na sirup proti kašľu budete potrebovať

  • 1 citrón
  • 1 cibuľa
  • med
  • celá škorica a klinčeky na dochutenie

1-WP_20150606_001

Návod je jednoduchý: cibuľu a citrón si nakrájajte na kolieska a naukladajte na striedačku napr. do šálky. Takto naskladanú cibuľu s citrónom zalejte cca 3-4 lyžicami medu a nechajte odstáť na teplom mieste. Cibuľa spolu s citrónom pomaly začnú púšťať šťavu. Neviem ako dlho to presne trvá, ale to sami uvidíte, že kolieska citrónu a cibule sú zmäknuté. Určite to netrvá pár minút, počítajte tak hodinku, nech sa uvoľnia všetky vitamíny. Sirup môžete počas prípravy (keď už je trocha šťava pustená) premiešať. Keď budete mať pocit, že je všetko ako má byť, zlejte sirup do pohára s vekom, vložte 2-3 kolieska citróna zo zmesi, pridajte kúsok celej škorice a zopár klinčekov na dochutenie. Keď je sirup hotový, môžete ho ihneď užiť.  Dávkujte ho 2 až 3krát denne, 1-2 PL, podľa toho ako silný máte kašeľ. Skladujte ho jednoducho v chladničke. 🙂

Comments

Komentáre

About the author

Leave a Reply

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *