Big meeting (Waste in Europe)

Big meeting (Waste in Europe)

- in Hand Made
1687
1
Žani v hlavnej úlohe 🙂
Minulý rok v auguste som vám priniesla článok o mladej kočke, ktorá dostala jedného dňa skvelý nápad a to ako vytvoriť náušnice z autobusových lístkov. Ekologický nápad za 100 bodov a máloktorá milovníčka náušníc takému niečomu odolá. Veď ktorá z nás by nechcela náušnice podľa vlastných predstáv?

V dnešnej dobe sa originalita a dobrý nápad cení, takže ani Žani a jej „Our eco world“ nepadli za tú dobu do zabudnutia. Práve naopak. Minimálne v mojom okolí sa ekologické náušnice tešia veľkej popularite. Dokonca i bez môjho pričinenia si zaobstarávajú tieto doplnky aj moje kamarátky a známe. 

Myslím, že nie je nad čím rozmýšľať…. 🙂

Žani sa pred pár dňami vrátila z „Big meetingu“ v Rumunsku. Táto akcia bola organizovaná pod záštitou projektu „Waste in Europe,“ kde bola pozvaná školou v Buzău, ktorá organizovala túto akciu. Meeting bol ako inak zameraný na recykláciu odpadu, kedy si účastníci meetingu prezreli okrem miestnych podnikov zameraných na recykláciu plastových fliaš a elektronického odpadu,  aj niečo z tamojšej krajiny a urobili si výlet na prehliadku bahenných sopiek.

Čo je skvelé na tomto projekte je fakt, že ekologické náušnice sa postupne dostávajú 
do povedomia nie len na Slovensku aj v zahraničí. Minimálne na tejto akcii tomu dopomohla prezentácia za pomoci Rumunskej televízie.

A čo na to Žani?
Náušnice zaujali až tak, že niekoľko párov si zaobstarala aj profesorka z Francúzska, dostali sa aj do Rumunska. Svoje šperky tu prezentovala aj spolužiačka, ktorá vyrába náušnice 
z drôtikov. Tento projekt nám otvoril nové možnosti, získali sme nové kontakty. Vie o nás čoraz viac ľudí, spoznali sme hneď niekoľko národov, utvorili pekné priateľstvá a urobili dobré meno nie len nám, ale aj nášmu Slovensku.
To, že sa jednalo o ekologicky zameraný projekt, svedčí aj kačka z plastových fliaš, ktorá vítala návštevníkov meetingu.

Okrem iného sa Žani zúčastnila na stredoškolskej odbornej činnosti, kde v rámci Nitrianskeho kraja obsadila pekné 3. miesto a touto cestou jej ešte raz blahoželám k úspechu.

Comments

Komentáre

About the author

1 Comment

Leave a Reply

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *