Avon True Color Matte

Avon True Color Matte

- in Cosmetics, Make Up
1607
0

Keďže mám menšiu slabosť na matné rúže, tak som neodolala a kúpila som si ako prvý odtieň Vibrant Melon. Z množstva krásnych farieb som si nevedela vybrať, ale nakoniec výber padol práve na tento odtieň. Po odskúšaní som si zadovážila ďalšie odtiene, ale tentokrát len vzorky. Človek totiž nikdy nevie, či obrázok, resp. odtieň v Avone (v akomkoľvek inom katalógu) je taký ako si predstavujeme daný odtieň v reále. Hneď na začiatku musím poznamenať, že vzorkovník v katalógu a realita sú veľmi blízke. Je samozrejmé, že nie sú úplne totožné, ale podobné na toľko, že realita Vás nesklame. Teda, mňa nesklamala a skôr milo „prekvapkala.“ 🙂

Čo sa týka samotných vlastností, rúže majú veľmi príjemnú parfumáciu. Ako každý matný rúž trocha vysušuje, preto určite pred použitím pery hydratujte. Ja vždy použijem akýkoľvek balzam po ruke, nechám chvíľu vstrebať, a potom utriem pery do servítky. V prípade suchších pier, niektoré odtiene zvýrazňujú nedokonalosti, ale to robia asi všetky takéto rúže, minimálne v tejto cenovej kategórií. Samozrejme, čím tmavší odtieň, tým sú nedokonalosti viditeľnejšie. Rúž je lepšie nanášať v niekoľkých vrstvách, medzi vrstvami vždy otlačím rúž do servítky (3-4x). Na perách má celkom slušnú výdrž, behom 8 hodín vydrží nejaký ten nápoj, jedením obedu ho síce trocha zotriete a nezdá sa byť taký výrazný, ale pri odličovaní ešte zotriete celkom slušnú vrstvu.

Berry Blast je najtmavšia vzorka, ktorú som si vybrala. Je to tmavší višňový odtieň, mne sa osobne veľmi páči. Ženy s tmavším odtieňom pleti si prídu na svoje, lebo im takéto odtiene svedčia. I keď aj na bleduliach ako som ja, môžu vyzerať dobre v rámci dobrého looku. Berry Blast je práve odtieň, ktorý najviac zvýrazňuje chybičky na perách.

Druhý odtieň je Adoring Love, ktorý sa stal mojou tajnou láskou medzi skúšanými odtieňmi. Keď som ho pozerala v katalógu alebo na nete, nebola som si príliš istá, či je to pre mňa to pravé orechové, ale na perách vyzerá neuveriteľné krásne. Aspoň na tých mojich a myslím si, že mi Adoring Love sadol ako riť na šerbeľ. V reále je trošku sýtejší, možno tmavší ako na fotke, na ktorej sa môže zdať veľmi podobný odtieňu Vibrant Melon, ale nie je tomu tak. TOP farba pre mňa na denné líčenie, ktorá nie je nudná ani príliš kričiaca.

Ako tretí v poradí tu mám odtieň Red Supreme, krásnu a sýtu červenú farbu. Nie je to úplne klasická červená ako sa môže na prvý pohľad zdať. Je to taká „femme fatale“ červená, ktorá by sa mohla hodiť väčšine z nás.

Na odtieň Ideal Lilac som sa tešila najviac, no zároveň som mala z neho najväčšie obavy, či sa mi vôbec bude vybraný odtieň hodiť, pretože je to studená fialková ružová. Povedala by som „blondínkovský“ odtieň, pretože sa musí hodiť každej blondíne. Po odskúšaní sa však môj strach zmenil na: „Super, hodí sami!“ Takže spolu s Adoring Love mám dva TOP odtiene, ktoré sa mi veľmi páčia a budem rozmýšľať, ktorý pribudne do mojej zbierky ako ďalší v poradí.

Posledný odtieň je Vibrant Melon a zároveň je aj prvý, ktorý som si zakúpila v plnej veľkosti. Rúž má zvláštnu farbu, niečo medzi ružovou a oranžovou.  Odtieň je v reále viac svietivý, resp. krikľavý. Na počudovanie sa páči na mne aj môjmu priateľovi, takže Vibrant Melon má u mňa už len preto palec hore. Inak je to krásny svieži odtieň na jar, či leto.

Za mňa hodnotím Avon True Color Matte pozitívne. Ak by som ho mala porovnať s inými matnými rúžmi v rovnakej, či podobnej cenovej kategórií, tak sú veľmi porovnateľné. Čo ma práve napadlo je, že oproti matnými rúžom, čo som skúšala, sa tieto z Avonu jednoduchšie nanášajú na pery. 

Na záver už len: „Ktorý ste si vybrali vy?“

Comments

Komentáre

About the author

Leave a Reply

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *