Ako zafixovať make-up?

Ako zafixovať make-up?

- in Cosmetics
1718
1

Pôvodne som chcela písať recenziu na dva produkty, nakoniec som sa rozhodla, že z toho bude jeden článok o tom, ako zafixovať make-up, aby vydržal čo najdlhšie.

Na začiatku bol make-up, konkrétne od Yves Roches Zéro Defaut, ktorý som si zakúpila, pretože starý dochádzal a chcela som využiť 30 či 40% zľavu. Vybrala som si odtieň Rosé 050 a tešila sa na použitie, pretože na obale píšu výdrž 14 hodín, tak si hovorím aká paráda. Make-up ma vyšiel cca 12€, čo je o čosi vyššia suma, akú zvyknem dať za make-up.

Moje prvé, druhé a aj tretie použitie make-upu bola pre mňa čistá katastrofa. Okrem toho, že mi odtieň neprišiel do ružova, tak jeho výdrž na mojej pleti bola čisto katastrofálna. Po nanesení a zafixovaní púdrom sa mi ihneď o všetko otieral. Nedbalo som sa dotkla líca prstom a prst bol celý zamazaný. Zistila som tak, že som na všetkých papieroch v práci zanechávala odtlačky prstov. Po celom dni tvár nevyzerala dobre, make-up zotretý, mdlá farba pleti, viditeľné kruhy pod očami. Jednoducho ma tento make-up veľmi sklamal v rámci porovnania ceny a kvality.

Po niekoľkých dňoch som začala rozmýšľať o kúpe nového make-upu, pretože tento od Yves Rocher mi vôbec nesadol. Neviem, či je to kvôli pleti (mám zmiešanú, T-zóna a suché líca) alebo jednoducho preto, že 14 hodín vydržal len malej časti žien, ktoré sa podrobili testovaniu make-upu (konkrétne 19 zo 105 žien, čo je asi 18%). Táto informácia je napísaná priamo na krabičke na bočnej strane v angličtine a francúzštine, takže pri zbežnej kúpe si to asi málokto prečíta. Pre mňa teda veľké mínus pre tento make-up, na druhej strane musím povedať, že jeho malým plusom je, že odtieňovo pekne splynie s farbou pleti a dobre sa nanáša. Ale to je asi tak všetko.

Nakoniec som nekúpila nový make-up, objednala som si z Avonu podkladový a fixačný sprej, tuším za 3€, čo je minimálne investícia a skúsila som, čo to dá a začala som hneď s testovaním. Takže ráno nastala teraz už pre mňa štandardná postupnosť: krém, fixačný sprej, make-up, púder, líčka,… Po zafixovaní make-upu púdrom som videla ihneď rozdiel, make-up nebol na pleti mastný, taktiež celkový vzhľad vyzeral o mnoho lepšie, výdrž po celom dni je o mnoho lepšia a nestiera sa mi pri každom menšom dotyku. Takže tento sprej je pre mňa pri tomto make-upe vykúpením.

Fixačný sprej od Avonu sa môže používať ako podklad pre make-up alebo na fixáciu naneseného make-upu. Ja ho používam hlavne pod make-up, pretože, mám pocit, že takto má lepšie výsledky a hlavne pri striekaní sa príliš nerozprašuje. Treba ho rozotrieť na tvári a počkať kým zaschne, pleť je po použití lepkavá a make-up sa lepšie prichytí na pleť. Tento fixačný sprej je môj druhý, prvý som mala od Biodermy a bol ako deodorant, tj. že sa pri aplikácií pekne rovnomerne naniesol na pleť a ten som zasa používala na zafixovanie make-upu. To bola tiež super vecička, make-up vyzeral celý deň veľmi sviežo.

Čo som vlastne týmito dvoma mini recenziami chcela povedať je, že ak máte náhodou make-up, ktorý Vám až tak nesedí, netreba ho hneď vyhadzovať, niekedy postačí fixačný sprej (hlavne ak ho nemáte vo zvyku používať). Tento „avoňácky“ v rámci jeho ceny, kvality a objemu (125ml) odporúčam. Celkom som zvedavá, čo bude robiť, ak použijem iný make-up, ktorý mi viac sedí. 🙂

 

Comments

Komentáre

About the author

1 Comment

  1. ja si pod make up davam fixator mary kay z notina a nan make up na to puder a hotovo

Leave a Reply

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *